unfiform

Nieuws SV AVRM

Schieten met de Springfield Armory M1A .308W

The Springfield Armory M1A is a civilian version of the M14 rifle designed and manufactured by Springfield Armory, Inc., beginning in 1974. The term "M1A" is a proprietary title for Springfield Armory's M14-pattern rifle. Early M1A rifles were built with surplus G.I. parts until Springfield Armory, Inc. began manufacturing their own.  (.308W)

SpringfieldM1ASpringfieldM1A
SpringfieldM1ASpringfieldM1A
SpringfieldM1ASpringfieldM1A
SpringfieldM1ASpringfieldM1A
SpringfieldM1ASpringfieldM1A

NAAR BOVEN
NAAR BENEDEN

svavrm

klik voor feedback
OSenseO-Sense
Cookies maken het eenvoudiger voor ons om onze diensten te leveren. Met het gebruik van onze diensten geef je ons toestemming om cookies te gebruiken.
Meer informatie Accepteren Weigeren